BOGU I LUDZIOM NIECH BĘDĄ WIELKIE DZIĘKI!!!

21 maja 2017 r. na zawsze przejdzie do historii wspólnoty ministranckiej przy koszalińskiej katedrze a wiec również w historię Koszalińskiego Katedralnego Klubu Sportowego. W tym dniu podczas wizytacji kanonicznej w parafii Katedralnej ks. biskup Krzysztof Włodarczyk dokonał uroczystego otwarcia i poświęcenia nowej salki ministranckiej.

Starania o salkę ministrancką trwały bardzo długo i angażowały wielu ludzi. Zaangażowanym prawdziwie w formację i rozwój naszych ministrantów – brak właściwego miejsca tej wspólnoty spędzał sen z powiek, a nawet gotował krew do wrzenia. Ministranci katedralni, wspólnota wyjątkowo pracowita i zaangażowana w życie parafii i diecezji nie miała swojego miejsca, swojej przestrzeni. Brakowało miejsca na wspólne spotkania, na zbiórki na studiowanie Pisma Świętego, na wspólna zabawę i rozwój sportowy. Wreszcie nie było miejsca by zdobywane puchary i trofea mogły oddziaływać na wyobraźnię młodszych ministrantów.

Wreszcie dwa lata temu decyzją i staraniem ówczesnego Proboszcza ks. Antoniego Tofila wyremontowano z zewnątrz dawną salkę katechetyczną. Niestety stan wnętrza i samego przedsionka nie pozwalał na właściwe korzystanie z salki. We wrześniu 2016 r. nowy ks. Proboszcz ks. Dariusz Jastrząb zdecydował dokończyć rozpoczęte dzieło. Skomplikowane prace budowlane trwały jesienią, zima i wiosną. Następnie rozpoczęliśmy kompletowanie właściwego wyposażenia.

I stało się!!! Ministranci, lektorzy a także ich rodzice maja wyjątkowe miejsce – swoje miejsce!!!

Nie jest to zwykła salka do których można się przyzwyczaić: stara szkolne ławka i drewniane szkolne krzesełko. Od wejścia zaprasza nas przedsionek fitness, lub jak kto woli sala cardio: profesjonalne: bieżnia, orbitrek i rower spinningowy. W drugim pomieszczeniu profesjonalny atlas do ćwiczeń siłowych, ławeczka i sztangi oraz regał z hantlami. Ale to nie koniec!!! Idąc dalej wchodzimy do głównej sali gdzie na głównej ścianie wita nas ten, który jest Królem dla każdego ministranta w scenie koronacyjnej – czyli na krzyżu (króluj nam Chryste!!!) obok krzyża oczywiście jest patronka naszej parafii i Koszalińskiego Katedralnego Klubu Sportowego – Maryja jako Niepokalanie Poczęta. Pod drugim ranieniem krzyża duży herb naszego klubu. Oprócz tego przeszklone i podświetlane gabloty dumnie prezentujące sportowe trofea naszych ministrantów. Salę wyposażyliśmy w zaciemniające rolety, które pozwolą wspólnie obejrzeć mecz, film, prezentacje multimedialne (puki co, brak nam jeszcze projektora). W sali też postawiliśmy stół do tenisa i duży stół bilardowy z solidną kamienną płytą i nakrywającym drewnianym blatem (tak by tez było jak siąść i studiować Pismo Święte). W salce też znalazło się ponad 30 miejsc siedzących, na wspólne spotkania. Oczywiście nie mogło zabraknąć aneksu kuchennego i toalety/łazienki wyposażonej w prysznic. – JEST PIĘKNIE!!!

Wreszcie jesteśmy u SIEBIE!!! Mamy gdzie się spotkać i gdzie zaprosić – szczególnie kandydatów na nowych ministrantów oby było nas jak najwięcej!!!

Króluj nam Chryste!!!

SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIE ZA SALKĘ – NASZ SKARB DLA:
– ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk
– ks. Proboszcz Antoni Tofil
– ks. Proboszcz Dariusz Jastrząb
– Pan Krzysztof Świerski
– Firma LINEA
– Młodzieżowy Ośrodek Adaptacji Społecznej w Koszalinie: kadra i wychowankowie
– Hurtownia sportowa ADMIRAL
– Koszaliński Związek Piłki Nożnej z Panem Grzegorzem Maciejaszem
– Młodzieżowy Ośrodek Adaptacji Społecznej w Koszalinie: kadra i wychowankowie
– Pan Sylwester Manasterski
– Pan Roman Sługocki
– Pan Marek Plust
– Pani dr Zofia Ilijasz
– Pani Barbara Tereszkiewicz
– Firma AKANT
– Wszyscy ludzie wspierający ministrantów katedralnych swoimi ofiarami i przekazanym 1% podatku
– Wszyscy wspierający nas modlitwą, ofiarowanym cierpieniem i dobrym słowem!!!

• Podziel się przez:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Blip
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Tumblr
 • email
 • Drukuj

One Response to BOGU I LUDZIOM NIECH BĘDĄ WIELKIE DZIĘKI!!!

 1. Zwieńczenie ciężkiej pracy ks. Mariusza, Rodziców Ministrantów oraz Ludzi dobrej woli rozumiejących Nasze potrzeby o własny skrawek „Nieba na ziemi” – salka Ministrancka KKKS-u już poświęcona.
  Osiągane wyniki przez Naszych Ministrantów potwierdzają zasadność podjętych decyzji o dążeniu i w rezultacie do osiągnięcia celu, pełne zrozumienie Naszych Proboszczów (ks. Antoni i ks. Dariusz), Darczyńców oraz wsparcie naszych Parafian.
  !!!DZIĘKUJEMY!!!