Wiadomości kasynowe

iGaming Ontario założona w celu „przeprowadzania i zarządzania” grami online

Rząd Ontario uczynił tak zwany „kluczowy krok w kierunku stworzenia bezpiecznej, regulowanej i konkurencyjnej sieci rynku gier” poprzez utworzenie iGaming Ontario

.

Nowa filia Komisji ds. Alkoholu i Gier w Ontario i zarządzać” nową ofertą gier online w prowincji, a także pomóc w ustanowieniu regionu jako „międzynarodowego lidera w grach online”.

„Po historycznym głosowaniu Parlamentu w sprawie zniesienia zakazu Jeśli chodzi o zakłady sportowe na pojedyncze wydarzenie w zeszłym miesiącu, utworzenie iGaming Ontario jest kolejnym kamieniem milowym w naszej pracy, aby zapewnić ludziom dostęp do bezpiecznego i regulowanego rynku gier online do końca roku” – powiedział Doug Downey, prokurator generalny Ontario

.

„Jesteśmy zdeterminowani, aby współpracować z branżą, rzecznikami odpowiedzialnej gry i partnerami regulacyjnymi, aby zapewnić, że Ontario jest światowym liderem w budowaniu bezpiecznego środowiska gier online, które spełnia oczekiwania konsumentów”.

Dodaje się, że rola AGCO jako regulatora pozostanie taka sama i będzie oddzielona od roli spółki zależnej.

AGCO będzie nadal odpowiadać za nadzór regulacyjny nad wszystkimi działaniami związanymi z grami w Ontario, w tym operatorami gier hazardowych, dostawcami i nową filią. Oczekuje się, że nowy rynek gier komputerowych zacznie działać w grudniu 2021.

Rząd wraz z liderem komercyjnego projektu igamingowego w Ontario Birgitte Sand

, będzie nadal spotykać się z branżą, społecznościami i organizacjami Rdzennych Narodów oraz grupami odpowiedzialności społecznej, aby sfinalizować konfigurację i zasady dla nowego rynku.

Ponadto, należy również zauważyć, że Ontario Lottery and Gaming Corporation będzie nadal prowadzić i zarządzać własną ofertą gier hazardowych za pośrednictwem OLG.ca .

„Nowy rynek legalnych gier hazardowych w Ontario stworzy nowe możliwości dla firm z Ontario oraz lepsze i bezpieczniejsze wrażenia z gry dla graczy”, powiedział Peter Bethlenfalvy, minister finansów Ontario

.

„Konkurencyjny, regulowany rynek gier online będzie bezpieczniejszą alternatywą dla nieuregulowanych, szarych witryn, które obecnie istnieją – i które mogą nie mieć odpowiedniej ochrony konsumentów lub odpowiedzialnych środków w zakresie gier.

„Nowy legalny rynek generowałby również dochody dla prowincji, aby inwestować we wspieranie miejsc pracy i przedsiębiorstw, wspieranie ludzi i ich rodzin oraz ulepszanie i wzmacnianie kluczowych usług publicznych w świecie po COVID ”.

Szacuje się, że mieszkańcy Ontario wydają na hazard online blisko 1 mld USD rocznie, z czego około 03 procent bierze miejsce na nieregulowanych, szarej strefie.

Powrót do góry przycisk