LIGA DIECEZJALNA SEZON 2016/2017

Jak każdego roku również i tym razem nasza parafia i KOSZALIŃSKI KATEDRALNY KLUB SPORTOWY zgłosiła się do rozgrywek piłki halowej w ramach Ligii Diecezjalnej. Rozgrywki te są prowadzone w trzech etapach: rejonowe, półfinały i finały. Oprócz miana najlepszej drużyny w diecezji można wywalczyć możliwość wyjazdu i gry w mistrzostwach Polski LSO.

001

Zarówno nasze zmagania ligowe jak i formuła Mistrzostw Polski zakłada podział zgodny z poszczególnymi etapami edukacyjnymi (podobnie również rozgrywanie są nasze koszalińskie turnieje halowe).

26 listopada swoje zmagania rejonowe przeżywali nasi ministranci – uczniowie szkoły gimnazjalnej. Turniej był zorganizowany przez dobrze nam znanego ks. Bartosza Kuligowskiego z parafii NSPJ w Białogardzie. Mecze rozgrywaliśmy w przepięknej hali sportowej białogardzkiego liceum.

002

Zmagania rozpoczęliśmy dość pechowo od przegranej z Biesiekierzem 0:2, w następnych meczach było już tylko lepiej. Zwycięstwo 2:0 z Karlinem; 3:0 z Mierzynem, 2:1 z NMP z Białogardu i 1:0 z św. Kazimierzem z Koszalina, pozwoliły nam spokojnie myśleć o awansie do rundy półfinałowej (z 7 drużyn awansowały 4). Ostatni mecz o awans z pierwszego miejsca rozegraliśmy z naszymi przyjaciółmi – ministrantami z parafii NSPJ w Białogardzie. Tym razem gospodarze hali pokazali, że na swoim terenie są najlepsi i to Oni awansowali z pierwszego miejsca, ulegliśmy im 0:1. Tym samym naszym gimnazjalistom przypadła radość awansu do półfinału z miejsca drugiego.

003

W rozgrywkach półfinału Ligii Diecezjalnej sezon 2016/2017 zobaczymy więc obydwie nasze ekipy: ministrantów gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej.

Niech to będzie również zachętą dla naszych najmłodszych – ministrantów szkoły podstawowej, by przez sumienny trening i zaangażowanie brali przykład ze starszych kolegów.

Króluj nam Chryste!!!

 

G R A T U L A C J E

Dziękuję ministrantom uczestniczącym w tegorocznej edycji
MINISTRANCKIEJ LIGI DIECEZJALNEJ

 

Gratuluje ministrantom
szk. ponadgimnazjalnej
awansu do PÓŁFINAŁU

 

SKŁAD: Kamil Teofilak, Jakub Świątek, Arkadiusz Małecki, Patryk Kufel,
Kamil Kwiatkowski, Przemysław Śrutkowski, Paweł Drozd, Łukasz Mierski, Cezary Osial.

 

Gratuluje ministrantom
szk. gimnazjalnej awansu do

PÓŁFINAŁU

 

SKŁAD: Mateusz Trejder, Cezary Kołodziejczyk, Paweł Ziętara, Adam Teofilak,
Michał Pańko, Adam Małecki, Hubert Rutyna, Antoni Lebiedowicz.

 

ZAPRASZAM DO DALSZYCH WYTRWAŁYCH TRENINGÓW!!!

JUŻ W NIEBAWEM PÓŁFINAŁY – WARTO POWALCZYĆ O ZWYCIĘSTWO I AWANS
DO FINAŁU LIGII DIECEZJALNEJ I MISTRZOSTW POLSKI!!!

ks. Mariusz

• Podziel się przez:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Blip
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Tumblr
  • email
  • Drukuj