MINISTRANCKO – PIŁKARSKI KOSZALIN

30 listopada w ostatnim dniu starego roku liturgicznego ministranci dekanatu koszalińskiego przeżywali swój kolejny dzień skupienia. Tym razem na czas modlitwy, adoracji, spowiedzi i Eucharystię zgromadziliśmy się w kościele św. Marcina. Tu korzystając z przypadającego święta św. Andrzeja ministranci mogli przyjrzeć się swojemu powołaniu do służby przy ołtarzu Jezusa Chrystusa. Spotkanie przy ołtarzu i wspólna modlitwa była również okazją do ożywienia wspólnoty dekanalnej i wzajemnego poznania się ministrantów i księży opiekunów. Szczególnie ważne było to dla nowych ministrantów, kandydatów i przybyłych do dekanatu księży.

Po Mszy Świętej wszyscy udali się na halę sportowa II LO i tu rozegrali III Halowy Turniej Piłki Nożnej Ministrantów Dekanatu Koszalin. Turniej rozegrano w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna (tak jak prowadzona jest Liga Diecezjalna i Mistrzostwa Polski). W tych trzech kategoriach wystąpiło razem 15 drużyn.

Walka był zacięta i na dobrym wyrównanym poziomie. Pan Piotr sędzia turnieju miał niezwykle trudne zadanie – wytypować najlepszych zawodników. Każdy piłkarz chciał pokazać się z jak najlepszej strony i każda drużyna dążyła do zwycięstwa.

Wśród najmłodszych bezkonkurencyjni okazali się ministranci z Katedry, którzy z wyraźną przewaga pokonali pozostałe ekipy. Reprezentanci KKKS-u  pokonali kolegów od Św. Wojciech 6:0, następnie 3:0 odprawili św. Kazimierza; 4:0 zwyciężyli z ministrantami par. Podw. Krzyża Świętego.   Najważniejsze jednak było zwycięstwo nad Kretominem 4:1 (z tą ekipą tydzień wcześniej przegrali 8:0). Drugie miejsce wywalczyli ministranci z Kretomina a trzecie reprezentanci par. Podw. Krzyża Świętego. Najlepszym zawodnikiem okazał się Wojciech Kowalczyk.

W kategorii gimnazjalnej Wyraźnie zwyciężyli ministranci par. Podw. Krzyża Świętego, pokonując Św. Kazimierza i Ducha Świętego. Najlepiej grał w piłkę Stanisław Szutowicz.

W konkurencji ministrantów szkół ponadgimnazjalnej mecze były najbardziej wyrównane i każdy walczył o pierwsze miejsce. Ostatecznie Zwyciężyli ministranci od św. Ignacego z Loyoli przed ministrantami z Trójcy Świętej (Kretomino) i Katedry. Piłkarzem tej kategorii został wybrany Paweł Janus. Nasi reprezentanci 3:0 pokonali kolegów z Ducha Świętego, bezbramkowo zremisowali z Kretominem, 0:2 ulegli Św. Ignacemu i 2:1 pokonali ministrantów z par. Podw. Krzyża Świętego.

To był kolejny dobry dzień i kolejny ważny moment w rozwoju duchowym, ludzkim i piłkarskim ministrantów koszalińskiego dekanatu. Dziękujemy ks. Proboszczom, którzy byli sponsorami całego spotkania, dyrekcji  i pracownikom II LO w Koszalinie, cukierni Kaliszczak, sędziemu Piotrowi, Michałowi od nagłośnienia, sympatycznym ratownikom i rodzicom z KKKSu.

Naszym reprezentantom życzymy dalszych wytrwałych treningów i utrzymania ścieżki rozwoju. A śledząc, krótką historię naszych dekanalnych halowych zmagań, możemy stwierdzić, że powoli ale widać postęp. Ministranci starsi zajmowali do tej pory odpowiednio IV i III miejsce – teraz będąc na III miejscu potwierdzili, że miejsce na podium i wygrywanie jest już w ich zasięgu. Ministranci młodsi zaczynali od miejsca VII później było III a tym razem pozostawili wszystkich daleko z tyłu wygrywając wyraźnie wszystkie mecze.

Króluj nam Chryste!!!

• Podziel się przez:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Blip
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Tumblr
 • email
 • Drukuj

One Response to MINISTRANCKO – PIŁKARSKI KOSZALIN

 1. Gratulacje
  dla ministrantów z Katedry, którzy z wyraźną przewaga pokonali pozostałe ekipy. Reprezentanci KKKS-u byli bezkonkurencyjni w grupie wiekowej I – VI oraz opiekuna ministrantów ks. Mariusza.