MINISTRANT: WIARA, NAUKA I SPORT

25 października w kościele św. Marcina w Koszalinie już o 8.00 rano zaroiło się od ministrantów. Jesienny dzień skupienia ministrantów dekanatu koszalińskiego stał się już dobrą tradycją. Na spotkanie z Jezusem w sakramentach i w drugim koledze ministrancie, stawili się ministranci wraz z księżmi opiekunami. Wszystko tradycyjnie zaczęło się od Adoracji Najświętszego Sakramentu i wspólnej modlitwy tym razem, była to modlitwa różańcowa. Ks. Paweł prowadzący różaniec w ciekawy sposób połączył rozważania poszczególnych tajemnic z ministranckim rachunkiem sumienia. Na efekty nie trzeba było długo czekać, prawie wszyscy ministranci już po chwili ustawili się w długich kolejkach do spowiedzi.

Przygotowani przez modlitwę i spowiedź  ministranci modlili się wspólnie w Mszy św. sprawowanej przez swoich opiekunów. W kazaniu ks. Tomasz przypomniał jaki jest sens powołania ministranckiego. Ministrant ma być człowiekiem wiary, więc takim, który stawia Pana Boga na pierwszym miejscu i stara się żyć według Jego przykazań. Wiara wyraża się w gorliwości ministranckiej, osobistej modlitwie i sakramentach. Drugą cechą ministranta ma być jego odpowiednie traktowanie swoich obowiązków – szczególnie obowiązku szkolnego – czyli nauki. Ministrant nie może też zapominać o sporcie, który pozwala z jednej strony dobrze odpoczywać i bawić się, a z drugiej strony uczy właściwej rywalizacji i współpracy z innymi kolegami.

Na dekanalnym dniu skupienia niczego z wspomnianych elementów ministranckiego życia nie zabrakło. Nauką było tym razem słuchania Słowa Bożego, modlitwa miała charakter wspólnotowy i indywidualny, wszyscy uczestniczyli w sakramentach. Nie zabrakło również sportu i wspaniałej zabawy na IV Halowym Turnieju Piłki Nożnej Ministrantów Dekanatu Koszalin.

Wspomniany turniej podobnie jak w ubiegłych latach pozwolił rywalizować w trzech kategoriach odpowiednio dla szk. podstawowej, gimnazjum i szk. ponadgimnazjalnej. Sędzia turnieju w podsumowaniu zaznaczył dobry poziom sportowy i docenił również atmosferę wspaniałej zabawy. Częste były obrazki że po twardej sportowej walce ministranci różnych parafii wspólnie żartowali i dopingowali następne drużyny.

Rywalizacja sportowa wyłoniła najlepsze drużyny. Wśród najstarszych zwyciężyli ministranci z Katedry przed parafia Trójcy Świętej i Podw. Krzyża Świętego. U gimnazjalistów najlepszą okazała się drużyn od Św. Kazimierza przed Katedrą i Podw. Krzyża Świętego. Wśród najmłodszych znów zwyciężył św. Kazimierz przed drużyną z Ducha Świętego i Św. Wojciecha. Sędzia wyróżnił też najlepszych zawodników: Pawła Janus, Arkadiusza Małeckiego i Cezarego Kołodziejczyka.

Wiara, nauka i sport – polecamy wszystkim, nie tylko ministrantom!!!

GRATULACJE

Dziękuję ministrantom uczestniczącym w dniu skupienia za  wspólną modlitwę
i pomoc w przeprowadzeniu turnieju, oraz sportową postawę fair – play w

IV HALOWYM TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ
MINISTRANTÓW DEKANATU KOSZALIN – KOSZALIN X 2014.

Gratuluję ministrantom szk. Ponadgimnazjalnej

SPORTOWEJ WALKI i I MIEJSCA

(2 zwycięstwa, 2remisy) 

SKŁAD: Szperling Maciej, Jakub Świątek, Teofilak Kamil,
Jacek Nieszporek, Damian Bosek, Marek Kryger, Paweł Sadowski.

Gratuluję ministrantom szk. gimnazjalnej

SPORTOWEJ WALKI i II MIEJSCA

(3 zwycięstwa, 1 porażka)

SKŁAD: Arkadiusz Małecki, Patryk Kufel, Łukasz Plust,
Wojciech Kowalczyk, Arkadiusz Broda, Maciej Pańko.

Gratuluję ministrantom szk. podstawowej

SPORTOWEJ WALKI

(3 remisy, 1 porażka)

SKŁAD: Cezary Kołodziejczyk, Hubert Rutyna, Michał Pańko, Plust Stanisław,
Adam Małecki, Mateusz Sługocki, Paweł Ziętara, Antoni Lewandowski, Paweł Kurowski.

Gratuluję Cezaremu Kołodziejczykowi i Arkadiuszowi Małeckiemu zdobycia tytułu:

NAJLEPSZEGO ZAWODNIKA TURNIEJU

ZAPRASZAM DO DALSZYCH WYTRWAŁYCH TRENINGÓW!!!
I ŻYCZĘ DALSZYCH ZWYCIĘSTW I WALKI
NA CHWAŁĘ MINISTRANTÓW KATEDRY!!!

ks. Mariusz

• Podziel się przez:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Blip
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Tumblr
  • email
  • Drukuj