PIERWSZA WIOSENNA PIŁKARSKA BURZA (TAK NA OBUDZENIE PO ZIMIE)

Po zimowej przerwie sparingowej zawodnicy naszego klubu  – ministranci mieli okazję sprawdzić swoją formę i wykorzystać w praktyce zdobyte umiejętności.  Wspomniana przerwa w sparingach spowodowana była pracowitym czasem Świąt Bożego Narodzenia, zaangażowaniem się w wizytę duszpasterska – kolędę.  Ministranci starsi  podjęli też ogromny wysiłek intelektualny przygotowując się do uroczystego przyjęcia Funkcji Lektora, oraz ucząc się do diecezjalnego finału Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Ministrantów i Lektorów, gdzie pokazali, że potrafią zwyciężać. Czas zimowy był jednocześnie wielką kampanią reklamową promującą istnienie i ideę naszego KOSZALIŃSKIEGO KATEDRALNEGO KLUBU SPORTOWEGO – IMMACULATE. Oczywiście działo się to za sprawą licznych działań podjętych przez ministrantów i ich rodziców.

Nie zabrakło również (choć może trudno w to uwierzyć) paru ładnych godzin na trening piłkarski. Były to z racji aury zajęcia na hali sportowej, gdzie w ograniczonym (głównie finansami) czasie staraliśmy się zrobić jak najwięcej. Od początku marca wzmocniliśmy trening o dodatkowe spotkanie na Orliku. Pomimo wielu zadań liturgicznych związanych z czasem Wielkiego Postu i przygotowaniem Triduum Paschalnego udało się odbyć kilka udanych treningów (ostatni przy padającym śniegu).

19 marca pierwsza wiosenna piłkarska burza miała miejsce na hali sportowej białogardzkiego ogólniaka. Trzeba przyznać że jest to hala godna pozazdroszczenia – otwarta na zajęcia piłkarskie i bez zaporowych cen wynajmu (w Koszalinie są też piękne nowe hale ale z racji, że są tak piękne i tak nowe – to by takimi pozostały nie wpuszczają chcących trenować piłkę nożną – brawo!!!).

W wspomnianym sparingu spotkały się trzy drużyny. Gospodarzami byli ministranci z białogardzkiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa z ks. Krzysztofem Sendeckim. Z Koszalina oprócz naszej reprezentacji przyjechała również drużyna z Młodzieżowego Ośrodka Adaptacji Społecznej prowadzona przez p. Konrada Donderę. Drużyny rozegrały szereg 15-minutowych sparingów. Celem takiego ułożenia meczy był trening różnych form gry i  ustawień zawodników.

Z gry wypłynęły następujące  wnioski:
1) jesienne treningi, sparingi i udział w turniejach nie poszły na marne;
2) zimowa przerwa i świąteczne przysmaki znacznie obniżyły kondycję;
3) nie jesteśmy już chłopcami do bicia ale jeszcze do wspomnianych drużyn sporo nam brakuje;
4) tylko trening czyni mistrza!!! – wiemy to już z treningu intelektualnego.

Ps. Mam radość poinformować, że w nagrodę za sukces biblijny naszych ministrantów (opisywany już na naszej stronie) nasza drużyna z dziką kartą pojedzie na MISTRZOSTWA LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA W PIŁCE NOŻNEJ – CZĘSTOCHOWA 1-2 maja 2012r. Tam wraz z zaprzyjaźnioną drużyną ministrantów z świdwińskiej parafii Św. Michała Archanioła, będziemy walczyć o honor naszej diecezji. W związku z tym proszę o modlitwę w intencji naszych zawodników!!! Dopingowanie ich w intensywnych przygotowaniach i hojność SPONSORÓW. Bez wspomnianego wsparcia ciężko będzie to wyróżnienie podjąć.

• Podziel się przez:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Blip
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Tumblr
  • email
  • Drukuj