Podsumowanie pracowitej piłkarskiej jesieni

W październiku ubiegłego roku ministranci katedry(młodsi, starsi i kandydaci) rozpoczęli regularne treningi piłkarskie. Zajęcia odbywały się w każdy piątek na hali sportowej II LO im Władysława Broniewskiego. Szybko okazało się, że wiele jest do zrobienia w dziedzinie indywidualnych umiejętności, zgrania i taktyki gry. Wiele zaległości pojawiło się również w dziedzinie zwykłej sprawności fizycznej i koordynacji ruchowej. Nie zabrakło jednak dobrych chęci i trochę już udało się poprawić.

Aby sprawdzić naszą formę na początku naszej pracy rozegraliśmy (starsi) trzy mecze kontrolne. Na wyjeździe zmierzyliśmy się z ministrantami z parafii św. Michała Archanioła w Świdwinie.

Drużyna prowadzona przez p. Franciszka Paszel pokazała nam na czym polega twarda gra, w której nikt nie odkłada nogi, oraz jak na boisku wygląda posłuszeństwo założeniom i wskazówkom trenera. Mimo zaangażowania i woli zwycięstwa wysoko przegraliśmy.

Kolejnym naszym wyjazdowym rywalem byli ministranci z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Białogardzie. Drużyna prowadzona przez ks. Krzysztofa Sendeckiego również dała nam ciężką ale i niezwykle cenną lekcję. Ograli nas przez dobre opanowanie pola gry (super hala białogardzkiego LO) i proste ale dokładne i skuteczne zagrania.

Ostatni z rozegranych sparingów był najtrudniejszy. Na naszej hali podejmowaliśmy drużynę Młodzieżowego Ośrodka Adaptacji Społecznej w Koszalinie.

Wychowankowie trenowani przez p. Konrada Donderę pokazali prawdziwe mistrzostwo i festiwal piłkarskich umiejętności, zgrania i skuteczności działań na boisku. Jednocześnie możemy stwierdzić, że są wzorem kulturalnego zachowania i gry fair play. Przegraliśmy wysoko ale przyjęliśmy cenną lekcję.

Opisane sparingi i wytrwały trening pomógł nam przygotować się na występ w etapie rejonowym Diecezjalnej Ligii Ministranckiej w kategorii ministrantów szkoły ponadgimnazjalnej. We wszystkich rozegranych meczach odważnie podejmowaliśmy walkę o punkty i zdobyte bramki.

Niestety nie udało się awansować do dalszych gier (jeszcze nie w tym roku).

Ukoronowaniem jesieni był nasz Pierwszy Turniej Halowej Piłki Nożnej Ministrantów Dekanatu Koszalin.(szerzej opisany w art. Na dobry początek)    We wszystkich meczach pokazaliśmy ogromną wolę walki i głód zwycięstwa. Starsi zanotowali: trzy zwycięstwa, dwa remisy i jedną przegraną. Młodszym poszło nieco słabiej: trzy remisy i trzy porażki.

Taka była jesień 2011. Po zimowej przerwie w piłkarskich treningach, spowodowanej kolędowym treningiem wydolnościowym, już w lutym wracamy na halę. Wiosną rozpoczniemy też treningi na orliku.

• Podziel się przez:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Blip
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Tumblr
  • email
  • Drukuj