XXIV FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU BIBLIJNEGO MINISTRANTÓW I LEKTORÓW – VICTORIA!!!

19 i 20 maja 2017 r. w przepięknym miejscu zwanym Rajem – czyli w Paradyżu, tradycyjnie zjechali się najlepsi z najlepszych w całej Polsce – znawcy Pisma Świętego należący do Liturgicznej Służby Ołtarza. Oczywiście nie zabrakło ekipy z naszej koszalińsko-kołobrzeskiej diecezji, która dobrze zapoznała się z zadanym tematem czyli pismami św. Jana.

W tym roku rozegrano konkurs na nieco zmienionych zasadach. Startujący w kategorii indywidualnej nie mogli być jednocześnie członkami diecezjalnych drużyn w konkursie drużynowym. Reprezentanci indywidualnie podzieleni byli na dwie kategorie wiekowe. Pierwsza z nich  (od urodzenia) sięgała do końca szkoły gimnazjalnej (ci uczestnicy pisali łatwiejszy test), druga to zakres szkoły ponadgimnazjalnej i studenci do 26 roku życia (ci pisali test trudniejszy). Drużyna mogła liczyć od 3 do 5 uczestników a jedyna regulacja wiekową było ograniczenie do 26 roku życia. W konkursie drużynowym liczono punkty trzech najlepszych zawodników z poszczególnej ekipy (wszyscy w drużynie pisali trudniejszy test). Tradycyjnie już trzy najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach konkursowych przechodziły do etapu ustnego na dzień drugi konkursu.

Po teście pisemnym okazało się, ze nasza drużyna zajęła wysokie piąte miejsce, ale nie zakwalifikowała się do walki o podium w konkursie ustnym. Wśród młodszych ministrantów Jędrzej Gliszczyński po pierwszym dniu zajmował miejsce pierwsze, a Krystian Sławiński w grupie starszej zajmował miejsce trzecie. Ustana dogrywka nie zmieniła już tych pozycji – mogliśmy jako diecezja cieszyć się podwójnym sukcesem – pierwsze i trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie – PEŁNA RADOŚĆ!!!

Oczywiście wielkie gratulacje dla naszych ministrantów i lektorów, oraz podziękowanie dla rodziców i księży, którzy poświęcili wiele czasu na tak dobre przygotowanie naszych reprezentantów. Oby w przyszłym roku było jeszcze lepiej!!!

Króluj nam Chryste!!!

 

GRATULACJE

DZIĘKUJĘ ZA BARDZO DOBRE PRZYGOTOWANIE, POŚWIĘCONY CZAS

I WSPANIAŁĄ WSPÓŁPRACĘ,

ORAZ GRATULUJĘ SUKCESU MINISTRANTOM, KTÓRZY REPREZENTOWALI KATEDRĘ

A TAKŻE DIECEZJĘ KOSZALIŃSKO – KOŁOBRZESKĄ

NA XXIV FINALE POLSKI KONKURSU BIBLIJNEGO

MINISTRANTÓW I LEKTORÓW.

DRUŻYNA W SKŁADZIE:

IGOR KÓŁAKOWSKI (katedra) – 60pkt.

ANTONI LEBIEDOWICZ (katedra) – 54pkt.

BARTOSZ ŚLIWA (Miłosierdzie Szczecinek) – 51pkt.

NIKODEM MAŁOCHA (katedra) – 38pkt.

ALEKSANDER KOZIOŁOWSKI (św. Wojciech Koszalin) – 34pkt.

ZDOBYŁA V MIEJSCE

Gratuluję JĘDRZEJOWI GLISZCZYŃSKIEMU (św. Rozalia Szczecinek) ZDOBYCIA I MIEJSCA W POLSCE W KONKURSIE INDYWIDUALNYM (grupa młodsza)

Gratuluję KRYSTIANOWI SŁAWIŃSKIEMU (katedra) ZDOBYCIA III MIEJSCA W POLSCE W KONKURSIE INDYWIDUALNYM (grupa starsza)

DZIĘKUJĘ PANOWIE, JESTEŚCIE WIELCY!!!

Ks. Mariusz

 

• Podziel się przez:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Blip
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Tumblr
  • email
  • Drukuj