KKKS – WICEMISTRZEM DIECEZJI W PIŁCE HALOWEJ!!!

30 marca Kołobrzegu rozegrano kolejny Finał Ligii Diecezjalnej Ministrantów w Piłce Halowej. Był to ostatni etap walki o tytuł mistrza diecezji. Ministranci tworzący drużyny startowali w trzech kategoriach wiekowych. Nasza parafia do zmagań tym razem wystawiła drużynę z roczników 2003 – 2006. Droga do finału nie była łatwa! Wiele potu i walki na etapie rejonowym i półfinale dało jednak upragniony awans do wielkiego finału.

Niestety na parę dni przed decydującym o trofeum finale wiedzieliśmy, że będzie nam trudno skompletować skład grających. Jeden z zawodników dowiedział się, że dokładnie w tym samym dniu ma ważny turniej eliminacyjny w uprawianej przez siebie indywidualnie dziedzinie sportu. Drugi zawodnik bardzo zwyczajnie dostał domową karę zakazu gry w piłkę w wyniku nie najlepszej postawy reprezentowanej w temacie zachowania i obowiązków szkolnych. Ostatnie treningi uczyliśmy się więc  jak zagrać w momencie gdy staniemy do walki bez żadnej rezerwy. Zadanie nie było łatwe – uchronić się od kontuzji, ustrzec przed karami sędziego, zwyczajnie wytrzymać tempo meczu bez wytchnienia.

W Mszy św. na rozpoczęcie finałowych rozgrywek, dziękowaliśmy za dotarcie do finału i prosiliśmy o cud!!!

Pierwszy mecz wylosowaliśmy z mocną drużyną ministrantów ze Sławna. Tych przeciwników poznaliśmy w czasie zaciętego meczy na półfinale, który szczęśliwie udało nam się wygrać 1:0. Wiedzieliśmy, że nasi koledzy ze Sławna zrobią wszystko żeby się zrewanżować no i oczywiście awansować do meczu o pierwsze miejsce. Czekało więc naszą drużynę (o połowę mniej liczną) 12 minut walki o zwycięstwo. Zaczęliśmy od dokładnego realizowania założeń taktycznych i trwaliśmy w nich bardzo konsekwentnie. Konsekwencja i posłuszeństwo obranej taktyce i walka każdego zawodnika o dobro całej (5 osobowej) drużyny przyniosła efekt w postaci strzelonej bramki, przy własnym braku strat. Gdy prowadziliśmy atak drużyny ze Sławna stał się jeszcze ostrzejszy. Ale wspomniana konsekwencja dała efekt – zwycięstwo i awans do meczu o pierwsze miejsce!!!

Przed kolejnym meczem wiedzieliśmy, że będzie jeszcze trudniej. Nigdy wcześniej nie graliśmy z ministrantami z Bornego Sulinowa a z obserwacji ich pierwszego meczu, w którym pokonali bardzo dobrze grających ministrantów z Łubowa, wniosek był jeden – jeszcze cięższe wyzwanie. Nikt też nie miał wątpliwości, ze utrata sił w naszej drużynie grającej bez żadnej zmiany jest znacznie większa. No i już nasi przeciwnicy zaobserwowali jak nasza niepozorna piątka potrafi grać i wygrywać!

Zacięty mecz o najważniejsze diecezjalne trofeum w roku 2018/2019 to znów 12 minut walki w obronie swojej bramki i atakowania bramki przeciwnika. Wymiana goli rozpoczęła się bardzo szybko. Niestety to my straciliśmy pierwszą bramkę. Wyzwanie stało się jeszcze trudniejsze, jak przy tak małym składzie zagrać przytomnie w obronie i mieć siłę na skuteczny atak? Okazało się, że nadal realizowana konsekwencja w grze drużyny i walka o wszystko dała efekt. Pomimo ogromnej przewagi ministrantów z Bornego Sulinowa mecz zakończył się wynikiem 4:2, łatwo nie oddaliśmy zwycięstwa!!!

Wicemistrzostwo w Ministranckiej Lidze  Diecezjalnej – to nasz wielki historyczny sukces!!!, nigdy do tej pory ministranci katedry i KKKSu nie zdobyli tak zaszczytnego tytułu!!! Jednocześnie nasz bramkarz Paweł zdobył prestiżowy tytuł najlepszego bramkarza!!!

Oby ten sukces był początkiem nowego, jeszcze lepszego rozdziału historii pisanej przez naszych ministrantów! Niech będzie to jednocześnie zachęta do bycia ministrantem w katedrze, no i oczywiście do aktywności sportowej i budowania silnej drużyny przyszłych MISTRZÓW!!!

 

GRATULACJE

Dziękuję ministrantom uczestniczącym w tegorocznej edycji

MINISTRANCKIEJ LIGI DIECEZJALNEJ

 

Gratuluje ministrantom

Rocznik 2003 – 2006 wspaniałej gry w

FINALE MINISTRANCKIEJ LIGI DIECEZJALNEJ

I ZDOBYCIA

WICEMISTRZOSTWA

(1 zwycięstwo, 1 przegrana)

 

SKŁAD: Adam Teofilak, Paweł Ziętara, Cezary Kołodziejczyk,

Michał Pańko, Mateusz Sługocki.

 

GRATULUJĘ

PAWŁOWI ZIĘTARZE

TYTUŁU BRAMKARZA TURNIEJU

 

Ks. Mariusz

• Podziel się przez:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Blip
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Tumblr
  • email
  • Drukuj