PIŁKARSKIE MISTRZOSTWA MINISTRANTÓW DEKANATU KOSZALIN – VIII EDYCJA: MISTRZOWSKA KATEDRA!!!

15 czerwca, w ostatni weekend roku szkolnego ministranci naszego dekanatu przeżywali tradycyjny – wiosenny dzień skupienia. Koniec roku szkolnego i upragnione wakacje to dobry moment by dokonać podsumowania i rachunku sumienia. Nasi ministranci skorzystali więc z sakramentu spowiedzi świętej, adorowali Jezusa w Najświętszym Sakramencie i wspólnie modlili się za siebie wzajemnie na Mszy Świętej sprawowanej przez księży opiekunów.

Po spotkaniu w kościele św. Wojciech, wszyscy przenieśli się na stadion Centrum Szkolenia Sił Powietrznych, gdzie rozegrano VIII Mistrzostwa Ministranckiej Piłki Nożnej Dekanatu Koszalin. Tym razem swoje 11-tki wystawiła parafia: św. Kazimierza, św. Wojciecha, Podwyższenia Krzyża Świętego no i oczywiście KKKS – czyli Katedra. Zawody rozgrywanie były bez ograniczeń i dobierania wieku zawodników, parafie wystawiały najlepszy możliwy skład. Drużyny z Kazimierza i z Krzyża wyróżniały się wyrównanym starszym składem, katedra łączyła „nowe i stare” a Wojciech w większości reprezentowany był przez młodszych ministrantów.

Pierwszy mecz zagraliśmy z Św. Wojciechem, dzięki dużej przewadze mogliśmy poukładać swoją grę i przećwiczyć ustawienie. Niestety poza opisywanymi zawodami już nie rozgrywamy meczy na dużym boisku – takie czasy (szkoda). Zwycięstwo 6:0 dało nam dobry początek.

W drugim meczu czekała nas ciężka próba. Krzyż maił najmocniejsza „pakę” Musieliśmy więc zagrać bardzo mądrze i z wielką dyscyplina taktyczną – i tak właśnie zagraliśmy!!! jedyna bramka meczu to strzelony przez KKKS rzut karny i wynik 1:0. Było bardzo dobrze!!!

Trzeci mecz z parafią św. Kazimierza również nie należał do łatwych. Paru zawodników prezentowało spore piłkarskie umiejętności. No ale i tym razem nogi naszych zawodników słuchały się głowy i z głowa wygraliśmy 3:1 – i zostaliśmy MISTRZAMI – czego chcieć więcej???

W przerwach miedzy meczami rodzice serwowali kiełbaskę z grilla, która równo smakowała zwycięzcom i pokonanym!

Króluj Nam Chryste!!!

GRATULACJE

 

Dziękuję ministrantom uczestniczącym w wiosennym dniu skupienia
za wspólną modlitwę i pomoc w przeprowadzeniu mistrzostw
oraz sportową postawę fair – play.

 

Gratuluje ministrantom zdobycia

tytułu MISTRZA w:

VIII MISTRZOSTWACH MINISTRANTÓW

DEKANATU KOSZALIN W PIŁCE NOŻNEJ

 

SKŁAD: Patryk Kufel, Maciej Szperling, Mateusz Trejder,
Cezary Kołodziejczyk, Adam Małecki, Adam Teofilak,
Paweł Ziętara, Hubert Rependa, Mateusz Sługocki,
Stanisław Plust, Igor Rependa, Cezary Drobiński,
Paweł Plust, Igor Sworowski.

 

Gratuluję CEZAREMU KOŁODZIEJCZYKOWI

zdobycia tytułu NAJLEPSZEGO ZAWODNIKA

 

DZIĘKUJĘ RODZICOM I KRYSTIANOWI SŁAWIŃSKIEMU

ZA POMOC W PRZEPROWADZENIU TURNIEJU!!!

 

ZAPRASZAM DO DALSZYCH WYTRWAŁYCH TRENINGÓW!!!

NA JESIEŃ KOLEJNE TURNIEJE MINISTRANCKIEJ PIŁKI NOŻNEJ.

ks. Mariusz

• Podziel się przez:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Blip
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Tumblr
  • email
  • Drukuj